Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Jak prawidłowo fugować płytki na podłodze i ścianie - wyjaśniamy

Jeżeli jesteś na etapie remontu i zamierzasz niektóre obowiązki wykonać samodzielnie, ten artykuł może być dla Ciebie przydatny. Często jedną z prac jest ułożenie płytek na podłodze czy ścianie. Ich nieodłącznym elementem jest fugowanie, które pozwala zapewnić trwały oraz estetyczny efekt, a także zabezpieczyć je przed wilgocią czy uszkodzeniem. Poniżej przedstawimy Ci rady, które odpowiedzą na pytanie o to, jak fugować i pozwolą w odpowiedni sposób przeprowadzić cały proces.

Na samym początku musisz wybrać konkretny rodzaj fug. Mogą one być np. epoksydowe, cementowe lub akrylowe. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie stale pojawia się woda. Drugie dobrze radzą sobie na podłogach z ogrzewaniem. Trzecie natomiast nie powinny mieć dużego kontaktu z wodą i są przeznaczone na ściany. Poza tym, jeżeli masz w planach fugowanie płytek, przydadzą Ci się także takie elementy jak m.in. paca, mieszadło, mieszarka, wiadro i zestaw glazurniczy.

Jak fugować płytki na ścianie?

Na samym początku trzeba przygotować fugę na ścianę, kierując się wskazówkami od producenta. Należy również wykorzystać mieszarkę do wymieszania masy. Jeżeli zastanawiasz się, jak fugować płytki, to najlepszą radą będzie nakładanie masy szybkimi ruchami przy użyciu pacy. Warto jednak pamiętać o precyzji i dociskaniu zaprawy, aby dostała się we wszystkie miejsca. Jej nadmiar również można usunąć przy pomocy pacy. Po ok. 30 minutach można umyć kafelki i przetrzeć je suchą szmatką. Pracę należy zakończyć fugowaniem w miejscach załamań i użyciem silikonu w narożnikach.

Jak fugować płytki na podłodze?

Fugowanie płytek na podłodze wygląda podobnie jak w przypadku ściany. Najpierw należy przygotować masę, a później nakładać ją pacą. Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku zaczyna się fugować od narożnika. Należy również pamiętać, aby przy większych przestrzeniach wyznaczyć mniejsze obszary pracy. W ten sposób nie dojdzie do powstania trudnej do pozbycia się warstwy. Na sam koniec należy umyć kafelki.

Teraz już wiesz, jak fugować płytki na podłodze i ścianie, a jeśli szukasz sprawdzonych produktów, możesz zapoznać się z naszą ofertą. Zapraszamy!

    • KONTAKT
    • Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami zadzwoń lub napisz e-mail. Na pewno rozwiążemy twój problem.

    • 694-130-196
    • grekodek@wp.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl