Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Jak odświeżyć kostkę brukową? Poznaj tanie i skuteczne sposoby!

Jak odświeżyć kostkę brukową? Poznaj tanie i skuteczne sposoby!

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał wykorzystywany na podjazdy, chodniki czy też tarasy. Jest nie tylko trwała, ale przede wszystkim tania. Jednak i ona wymaga czasem różnego rodzaju napraw i prac konserwacyjnych. Niezadbana kostka wygląda brzydko i niechlujnie, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób się z nią obchodzić. Jak odświeżyć kostkę brukową? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu na naszym blogu.

Kiedy i jak często należy odświeżyć kostkę brukową?

Najważniejsze, aby pielęgnować ją regularnie. Najlepiej dokładnie ją oczyszczać trzy razy do roku: przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, w trakcie i tuż po jego zakończeniu. Odświeżanie kostki brukowej warto dostosować do pory roku. Wiosną najlepiej usunąć wszelkie naleciałości, które powstały w wyniku wilgoci. Lato to czas na pozbycie się chwastów i mchów, które zagnieździły się między szczelinami. Z kolei jesienią należy zaimpregnować kostkę i przygotować ją na zimę.

Jak odświeżyć kostkę brukową z mchów i chwastów? 

Niestety nie ma skutecznej metody, aby na stałe uwolnić się od mchu i wszelkich roślin, które wyrastają w szczelinach między kostkami. Ważne jest natomiast, aby regularnie się ich pozbywać, ponieważ mogą ją trwale uszkodzić. Pamiętaj, aby nie wykopywać ich ani nie wyrywać z korzeniami, bo naruszysz strukturę elementów i je poluzujesz. Jak odświeżyć kostkę brukową i oczyścić ją z niechcianych roślin?

Dobrym sposobem jest użycie drucianej szczotki i wyskrobanie roślin z przerw pomiędzy kostkami. Jest to pracochłonna czynność, jednak bardzo skuteczna. Jeśli chcesz przyspieszyć pracę, to użyj tarczy drucianej do kosy spalinowej. Szybko i skutecznie pozbędziesz się chwastów również przy pomocy palnika gazowego, którym wypalisz rośliny. 

Mycie kostki brukowej: w jaki sposób pozbyć się plam i nalotów? 

Na kostce brukowej często powstają uporczywe plamy i osady wapienne. Te ostatnie możesz zmyć przy pomocy myjki ciśnieniowej. Dzięki temu pozbędziesz się nie tylko osadów, ale i grzybów oraz pleśni. Uporczywe zabrudzenia z łatwością usuniesz przy pomocy specjalistycznej chemii. Jednym z nich jest Biotox Total, który jest skutecznym środkiem grzybobójczym. Jest to niedroga opcja, a sam produkt jest bardzo wydajny. Drugim świetnie sprawdzającym się na kostce brukowej produktem jest Fasada Cleaner. Dodatkowo warto kostkę utwardzić impregnatem, dzięki czemu będzie odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

    • KONTAKT
    • Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami zadzwoń lub napisz e-mail. Na pewno rozwiążemy twój problem.

    • 694-130-196
    • grekodek@wp.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl