Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Impregnacja zamiast wymiany kostki brukowej. Jak ją wykonać?

impregnat-kostki-brukowej-silbruk-lakma-jpg.

Kostka brukowa to materiał, który spotkasz wokół prawie każdego domu. Jest wykorzystywana zarówno do wykonywania podjazdów, ścieżek ogrodowych, jak i tarasów. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wysokiej wytrzymałości, solidności materiału, a także przystępnej cenie. Niestety po wielu latach użytkowania kostka brukowa może porysować się, popękać lub zarastać chwastami. Dlatego należy regularnie ją pielęgnować i konserwować. Impregnacja to prosty sposób, aby uniknąć późniejszej wymiany kostki brukowej na nową. Podpowiemy Ci, kiedy ją wykonać i jak to zrobić.

Impregnacja zamiast wymiany kostki brukowej – czy warto?

Kostka brukowa to niewątpliwie wizytówka każdej posesji. Choć jest bardzo wytrzymała, czynniki zewnętrzne z czasem mogą spowodować jej uszkodzenia. Największe wywołuje woda, która jest wchłaniana przez materiał. Z upływem czasu może też przyczynić się do powstania wyżłobień w kostce oraz jej pękania. Ponadto woda to doskonałe środowisko do rozwoju grzybów, bakterii, mchu, które również wpływają na jej niszczenie. Póki kostka jest czysta, w dobrym stanie i wolna od wykwitów – można zabezpieczyć ją przed usterkami. Impregnacja to dobry sposób, aby uniknąć zniszczeń i wymiany kostki brukowej na nową. Chroni nawierzchnię nie tylko przed wchłanianiem wody, ale również trudnymi do usunięcia plamami,, porostami, wykwitami oraz nadmiernym ścieraniem.

Impregnacja kostki brukowej – jak ją wykonać?

Przed samym zabiegiem powinieneś dokładnie oczyścić kostkę z wszelkich zabrudzeń. Musisz pozbyć się zanieczyszczeń, takich jak mchy, wykwity, piasek lub plamy. W tym celu użyj odpowiednich środków chemicznych i spłucz całą nawierzchnię myjką ciśnieniową. Impregnację kostki należy wykonać na całkowicie suchej powierzchni, z wykorzystaniem wysokiej jakości preparatów, które znajdziesz w naszej ofercie. Zanim przystąpisz do zabiegu, po wyschnięciu zamieć raz jeszcze kurz i pył z nawierzchni, aby nie zostały na niej utrwalone. Impregnację rób w ciepłe, słoneczne dni, ponieważ preparat lepiej wchłania się w wysokich temperaturach. Użyj do tego wałka malarskiego lub pędzla. Zwykle wystarczy jedna warstwa. Jeżeli jednak produkt szybko wchłania się w beton, warto  pomalować go kilka razy. Dzięki prawidłowo wykonanej impregnacji zapobiegniesz późniejszej wymianie nawierzchni kostki brukowej.

    • KONTAKT
    • Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami zadzwoń lub napisz e-mail. Na pewno rozwiążemy twój problem.

    • 694-130-196
    • grekodek@wp.pl
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl