Zaprawa murarska 25kg.

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17,30 zł 17.30
  ( 1 Paleta = 830,41 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 14,07 zł
  ( 1 Paleta = 675,37 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Sicher Bautechnik
Kod produktu: 54

Opis

Zaprawa murarska Sicher jest sprzedawana w paletach 48sztx25kg.

W razie potrzeby innych ilości prosimy o kontakt

ZASTOSOWANIEZaprawa Murarska jest suchą mieszanką składników mineralnych i dodatków uszlachetniających przeznaczoną do robót murarskich i tynków ręcznych. Zaprawa służy do murowania ścian, piwnic i murów fundamentowych. Odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża i wysoką wytrzymałością oraz dzięki uszlachetniającym składnikom charakteryzuje się wysokim stopniem plastyczności. Zaprawa jest doskonałym spoiwem wiążącym przy wznoszeniu murów z cegieł i pustaków ceramicznych, bloczków betonowych, cegły silikatowej odpowiednia do murowania ścian piwnic i murów fundamentowych. Dopuszczalna grubość spoiny wynosi od 6 do 25 mm. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻACegły, pustaki, bloczki powinny być suche, czyste, wolne od kurzu składowane w miejscu chroniącym materiały przed deszczem i zbytnim nagrzewaniem.

PRZYGOTOWANIE MIESZANKIZawartość worka z suchą mieszanką wsypać całe opakowanie stopniowo do naczynia z wodą, zachowując proporcje na 25 kg proszku ok. 3,75 litra wody. Wymieszać ręcznie lub mechanicznie. Można skorygować ilość dodawanej wody. Zaprawa nadaje się do użycia zaraz po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości przez ok. 3 godziny. Bezpośrednio przed użyciem powtórnie wymieszać. Zaprawę murarską nakłada się kielnią lub pacą stalową gładką. Stwardniałej zaprawy nie rozrabiać wodą, ani nie mieszać ze świeżym materiałem.

SPOSÓB UŻYCIA I WYKONANIESposób użycia musi być zgodny z zasadami technologii wykonywania robót murarskich przy użyciu zapraw cementowych. Zaprawę murarską nakładać w murze równomiernie kielnią lub pacą stalową gładką. Przy wznoszeniu murów stosować odpowiedniprzewiązanimurarskie. Do wykonania jednej ściany należy używać jednego typi rodzaju elementów murowych. Spoiny poziome i pionowe powinny być dokładnie wypełnione zaprawą (o ile technologia stosowania danego typu elementów nie przewiduje innego sposobu łączenia, np. pióro i wpust).Grubość spoiny powinna być równomierna dla całej warstwy i wynosić od 6 do 25 mm. Należy pamiętać, aby zaprawa w spoinach była rozłożona równomiernie na całej powierzchni wspornej elementów murowych. Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą. 

Dane techniczne i wykonawcze

Proporcje mieszanki doświadczalnie, ok. 3,75 l wody/25 kg zaprawy
Temp. aplikacji +5°C do +25°C
Czas pracy do 3 h
Wydajność (cegła pełna) ok. 100 kg/m² przy spoinie 10 mm
Uziarnienie 0,1 - 2,0 mm
Klasa wytrzymałości na ściskanie M10
Absorpcja wody ≤ 1,0 [kg/m²·min½]
Przewodność cieplna ≤ 1,11 [W/m·K]
Możliwość wykonywania kolejnych warstw 28 dni
Grubość warstwy 6 mm – 25 mm
Klasa reakcji na ogień A1
Gęstość stwardniałej zaprawy ≤ 2000 [kg/m³]

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl