Wylewka samopoziomująca 2-20 mm

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 41,90 zł 41.90
  ( 1 Paleta = 2 011,23 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 34,07 zł
  ( 1 Paleta = 1 635,39 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Sicher Bautechnik
Kod produktu: 49

Opis

Zaprawa samopoziomująca od 2-20 Sicher jest sprzedawana w paletach 48szt x 25kg.

W razie potrzeby innych ilości proszę o kontakt.

    ZASTOSOWANIEWylewka Samopoziomująca 2-20 mm jest cienkowarstwową zaprawą na bazie cementu i żywic syntetycznych przeznaczoną do wyrównywania i wygładzania podłóg wewnątrz obiektów budownictwa ogólnego i mieszkalnego. Do stosowania pod parkiety, ceramikę, gres, kamień, wykładziny PCV, dywanowe i kauczukowe, panele i płytki ceramiczne.

    PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże powinno być właściwie wysezonowane (nie młodsze niż 28 dni), odpowiednio mocne i nośne –o jednolitej strukturze - oczyszczone z kurzu, gruzu, olejów i tłuszczów oraz innych zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność aplikowanej masy. Zniszczone i słabo przylegające warstwy podłoża należy usunąć. Podłoża betonowe i jastrychy cementowe muszą mieć co najmniej 4 tygodnie i wilgotność nie większą niż 2%.Jastrychy anhydrytowe muszą mieć co najmniej 2 tygodnie, wilgotność nie większą niż 0,5% i być zeszlifowane. Podłoże należy zagruntować Strong Gruntem i odczekać do całkowitego wyschnięcia. Przed wylaniem masy samopoziomującej wykonać dylatacje izolacyjne, oddzielające wylewkę od ścian i innych elementów stosując specjalną taśmę dylatacyjną bądź pasy styropianu o grubości 10 mm. W pomieszczeniach powyżej 30 m2wykonać również dylatacje w podłożu i odpowiednio zabezpieczyć przed wypełnieniem masą.

    PRZYGOTOWANIE MIESZANKI:  Zawartość worka wsypać stopniowo do naczynia z wodą, zachowując proporcję na 25 kg proszku 5,0-5,5 litra wody. Mieszać ręcznie lub przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem do czasu uzyskania jednolitej masy bez grudek. Odstawić na czas dojrzewania masy ok. 5 minut a następnie ponownie wymieszać. W przypadku potrzeby wykorzystania części opakowania, całą suchą mieszankę należy starannie wymieszać, gdyż w czasie transportu mogło nastąpić rozdzielenie składników. Stwardniałej zaprawy nie rozrabiać wodą, ani nie mieszać ze świeżym materiałem.

    SPOSÓB UŻYCIAPrzed nanoszeniem wylewki samopoziomującej podłoża betonowe należy ponownie zagruntować, a następnie sposobem „mokre na mokre”, ręcznie wylewać warstwę wylewki samopoziomującej. Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku pomieszczeń o dużej szerokości, zaleca się wydzielić zastawkami mniejsze pola robocze (o szerokości 3 – 6 m, w zależności od szybkości wylewania masy). Po wylaniu masę należy  rozprowadzić za pomocą stalowej pacy, a następnie odpowietrzyć np. za pomocą wałka kolczastego. Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. Poziom wylewki można ustalić stosując specjalne repety, względnie repety wykonane samodzielnie z drutu lub przy użyciu osadzonych w podłożu kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. W miejscach istniejących dylatacji podłoża, należy wykonać dylatacje w wylanej warstwie wyrównująco - wygładzającej. Przy wylewaniu mechanicznym prace należy prowadzić agregatem z dwustopniowym systemem wykonując pozostałe etapy prac jak przy wylewaniu ręcznym. Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie.

Dane techniczne i wykonawcze

Proporcje mieszanki 5,0 ÷ 5,5 l wody/25 kg zaprawy
Temperatura aplikacji od +5°C do +20°C i wilgotności powietrza 60 %
Wydajność 7,5 kg /m2 przy warstwie 5mm
Grubość warstwy 2 - 20 mm
Uziarnienie 0,1 - 0,5 mm
Czas pracy 30 min
Czas wiązania 12 h
Możliwość wykonania kolejnych warstw ok. 7 dni
Wytrzymałość na ściskanie C20
Wytrzymałość na zginanie F6
Odporność na ścieranie A22
Klasa reakcji na ogień A1

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl