Tynk kwarcowy do nakładania NATRYSKOWEGO 20kg.

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 200,00 zł 200.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 162,60 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: Lakma
Kod produktu: 77

Opis

           Tynk kwarcowy Francesco GUARDI Collezione jest dekoracyjną masą tynkarską produkowaną na bazie najwyższej jakości żywicy akrylowej oraz ściśle wyselekcjonowanych kruszyw kwarcowych. Tynk jest bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne i naprężenia termiczneTynk kwarcowy Francesco GUARDI przeznaczony jest wykonywania cienkowarstwowych, dekoracyjno-ochronnych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz budynków w tym całych fasad w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Doskonale sprawdza się do pokrywania fragmentów obciążonych użytkowo np. cokoły, korytarze, klatki schodowe oraz ozdobnej dekoracji ścian wewnątrz pomieszczeń.

          KOLORY I DODATKI: Tynk występuje w 52 kolorach od kam/001 do kam/052. Jako dodatek dekoracyjny możemy użyć: węglik krzemu, chips metaliczny, brokat i mika która jest najbardziej popularna i często nazywana rybią łuską. Mika to płatki do 10mm występująca w kolorach transparentna (bezbarwna), brązowa, złota ,srebrna. Można mieszać dodatki np. mika +brokat.

          PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Tynk kwarcowy należy nakładać na mocne, trwałe i równe podłoża. Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione tłustych plam, pyłów, zanieczyszczeń mechanicznych, luźnego kruszywa oraz wolne od pleśni i grzybów. Nowe tynki cementowe pokrywać po 3 –4 tygodniach sezonowania. Wszelkie ubytki, nierówności należy uzupełnić. Przed nakładaniem tynku dobrze wyschnięte podłoże należy zagruntować preparatem gruntującym GUARDI w kolorze zbliżonym do koloru tynku. Podłoża chłonne i pylące przed nałożeniem gruntu GUARDI zagruntować środkiem Fixgrunt U. Ewentualne objawy agresji biologicznej na podłożach należy zlikwidować za pomocą środka Biotox Total. Podłoże wykonane z zaprawy klejącej SYNTEKOL stanowiącej warstwę zbrojoną, zagruntować po jego związaniu tzn. po min. 3 dniach od jego wykonania. Nakładanie tynku można rozpocząć po wyschnięciu preparatu gruntującego GUARDI tzn. po min. 24 godz. Tynk należy stosować wyłącznie na powierzchnie pionowe pozbawione podciągania kapilarnego. W przypadku styropianowymi EPS lub XPS, grubość warstwy zbrojącej powinna wynosić  4 –5 mm

          PRZYGOTOWANIE PRODUKTUTynk należy rozcieńczyć wodą do ok.4 % (na 20 kg tynku ok.0,8 litra wody) i dokładnie wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym. Nie rozcieńczać innymi produktami. Przed aplikacją sprawdzić zgodność koloru tynku z zamówieniem.

          APLIKACJA NATRYSKOWA: Przygotowaną masę tynkarską należy nakładać przy pomocy zestawu tynkarskiego zalecanego przez firmę LAKMA. Strumień masy rozpylać prostopadle do powierzchni ściany z odległości 40 50 cm. Pistolet należy prowadzić ruchem jednostajnym na powierzchni tworzącej odrębną całość. Sposób prowadzenia pistoletu powinien przebiegać ruchem okrężnym, pionowym lub poziomym. Zalecana dysza do pistoletu nr 2 i 3, ciśnienie w kompresorze od 4,0 5,0 atm.  W celu uzyskania jednolitej struktury, masę należy nakładać na całą wykonywaną powierzchnię łącząc warstwy „mokre na mokre”. Powierzchnie zewnętrzne powinny być osłonięte przed deszczem przez 24 godziny. Im równiej przygotowana powierzchnia, tym łatwiejsza będzie aplikacja i bardziej estetyczny efekt końcowy.

         DODATKOWE INFORMACJE Z powodu występowania surowców pochodzenia naturalnego, dla uzyskania najlepszych walorów estetycznych zalecamy wykonanie tynkowanych powierzchni stanowiących odrębną całość w jednym etapie wykonawczym, materiałem zamówionym jednorazowo. Prace nakładania Tynku kwarcowego Francesco GUARDI należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od +5oC do +25oC, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych zarówno podczas pracy jak i wysychania tynku. Nie nakładać podczas wilgotności powietrza przekraczającej 80%. Zbyt długie mieszanie tynku oraz mieszanie na szybkich obrotach może spowodować odbarwienie kruszywa i spienienie żywicy.

        DANE TECHNICZNE:

Nanoszenie agregat tynkarski
Ilość warstw 1 lub 2 - w zależności od żądanego efektu
Wydajność 2,1 – 2,5 kg/m2
Czas schnięcia 24 godz.
Rozcieńczanie woda
Czyszczenie narzędzi        woda
Kolorystyka

53 kompozycji kolorystycznych z kolekcji Francesco GUARDI plus
dodatki dekoracyjne (węglik krzemu, chips metaliczny, mika i brokat)

Składowanie w szczelnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze od +5°C do +35°C

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl