Promocje
Dekoracyjna farba o efekcie RDZY  A+B (2x 0,5l.)
Dekoracyjna farba o efekcie RDZY A+B (2x 0,5l.)
135,00 zł 125,00 zł 109,76 zł 101,63 zł
szt.
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

TYNKSIL QS PLUS Tynk silikonowy 1,5mm

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 164,00 zł 164.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 133,33 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

ZASTOSOWANIE:

TYNKSIL® QS PLUS stosuje się do wykonywania dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Stanowi wykończenie ochronne i dekoracyjne elewacji przy ocieplaniu ścian systemami ociepleń LAKMA® TERM ST, LAKMA® ERM WM oraz LAKMA® TER ST REPAIR. Stanowi wykończenie ochronne i dekoracyjne elewacji na podłożach z zapraw cementowych, cementowo wapiennych, betonowych lub zaprawy klejowej SYNTEKOLPSW.Zalecamy, aby przy wykonywaniu ociepleń, gdzie warstwę zewnętrzną stanowi TYNKSIL QS PLUS stosować wyłącznie materiały zalecane przez LAKMA.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

TYNKSIL QS PLUS należy nakładać na mocne i trwałe podłoża. Podłoże powinno być czyste, suche, pozbawione tłustych plam, pyłów, zanieczyszczeń mechanicznych,niezwiązanego z podłożem kruszywa oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Nowe tynki cementowe pokrywać po 3 4 tygodniach sezonowania. Wszelkie ubytki, nierówności należy uzupełnić. Przed nakładaniem tynku dobrze wyschnięte podłoże należy zagruntować podkładem gruntującym TOTALGRUNT w kolorze zbliżonym do koloru tynku. Podłoża chłonne i pylące przed nałożeniem gruntu TOTALGRUNT zagruntować środkiem FIXGRUNT® U.Ewentualne objawy agresji biologicznej na podłożach należy zlikwidować za pomocą środka BIOTOX TOTAL. Podłoże wykonane z zaprawy klejącej SYNTEKOL PSW stanowiącej warstwę zbrojoną, zagruntować po jego związaniu tzn. po min. 3 dniach od jego wykonania przy dojrzewaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Nakładanie tynku można rozpocząć po wyschnięciu podkładu gruntującego TOTALGRUNT tzn. po min. 24 godz. od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Bezpośrednio przed użyciem masę należy dokładnie wymieszać, w razie potrzeby rozcieńczyć wodą (max. 3% wagowe). Ilość wody uzależniona jest od wybranej kolorystyki (ilości dodanych past pigmentowych) oraz od metody aplikacji.Nanoszenie pacą: ilość wody od 0 do 300 ml.Nanoszenie agregatem natryskowym: ilość wody od 400 do 750 ml. Odpowiednio dobrana ilość wody wpływa na komfort pracy, jakość uzyskanej powłoki oraz wydajność. Przy aplikacji tynku metodą natryskową wydajność wzrasta nawet do 20%.

SPOSÓB UŻYCIA:

Tynk nanosić pacą ze stali nierdzewnej lub pistoletem tynkarskim. W przypadku nakładania pacą, masę należy nałożyć na grubość uzależnioną od grubości ziarna tynku, a następnie nadawać strukturę zacierając pacą plastikową. Prace należy prowadzić w sposób ciągły,stosując metodę łączenia „mokre na mokre”. W przypadku nakładania tynku metodą natryskową, przygotowaną masę tynkarską należy nakładać przy pomocy zestawu tynkarskiego zalecanego przez firmę LAKMA®. Strumień masy rozpylać prostopadle do powierzchni ściany z odległości 40 50cm. Pistolet należy prowadzić ruchem jednostajnym na powierzchni tworzącej odrębną całość. Sposób prowadzenia pistoletu powinien przebiegać ruchem okrężnym, pionowym lub poziomym. Zalecane ciśnienie w kompresorze od 4,05,0 atm. Temperatura podłoża i powietrza w czasie nakładania oraz w ciągu 24 godz. od nałożenia powinna wynosić od +5°C do +25°C.

DODATKOWE INFORMACJE:

Wszystkie etapy prac ociepleniowych ścian zewnętrznych zaleca się wykonać w czasie jednego sezonu.Ze względu na niejednorodność bieli składników naturalnych mogą wystąpić odchyłki odcieni. Zaleca się nabywanie masy w ilości pozwalającej na otynkowanie jednorazowo fragmentów elewacji stanowiących odrębną całość. Zaleca się stosowanie osłon chroniących przed bezpośrednim nasłonecznienie i opadami atmosferycznymi. Po zakończeniu prac narzędzia należy umyć wodą. Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w temp. od +5°C do +35°C.

DANE TECHNICZNE;

Sposób

nanoszenia

Właściwa

ilość wody

Czas schnięcia Czas pełnego wiązania Temperatura stosowania

paca

agregat tynkarski

STANDARD GUN

 

do 1000 ml /25 kg 6 do 8 godzin ok. 48 godzin

od +5°C do

+25°C

Grubość ziarna

(struktura"baranek")

Paca Metoda natryskowa
1,5 mm 2,30 do 2,50 kg/m2 1,90 do 2,20 kg/m2
2,0 mm 2,90 do 3,20 kg/m2 2,30 do 2,60 kg/m2
2,5 mm 3,30 do 3,60 kg/m2 -
3,0 mm 3,60 do 3,90 kg/m2 -

 

Grubość ziarna

(struktura"kornik")

Paca Metoda natryskowa
1,5 mm 2,00 do 2,20 kg/m2 -
2,0 mm 2,70 do 3,00 kg/m2 -
2,5 mm 3,00 do 3,30 kg/m2 -
3,0 mm 3,50 do 3,80 kg/m2 -

         

          

   

 

                                                                    

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl