Syntekol PSW klej do zatapiania siatki

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 24,00 zł 24.00
  ( 1 Paleta = 1 007,98 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 19,51 zł
  ( 1 Paleta = 819,40 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Lakma
Kod produktu: 96

Opis

          Syntekol  PSW Lakma jest szarą  zaprawą klejową do zatapiania siatki. Wysokowartościowa, wzbogacona sztucznymi żywicami i mikrowłóknami zaprawa przeznaczona jest do wykonywania warstwy zbrojącej w systemach ociepleń i przyklejania izolacyjnych płyt ze styropianu, styropianu grafitowego i wełny mineralnej. Może być stosowana do przyklejania drobnych elementów architektonicznych, wypełniania drobnych ubytków oraz naprawiania uszkodzeń elewacji. Świetnie nadaje się na wyrównanie wykonanych wcześniej z cienkowarstwowych tynków mineralnych czy żywicznych. SYNTEKOL®PSW może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

Oferta dotyczy sprzedaży w ilości paletowej 42szt po 25kg. W razie potrzeby innych ilości prosimy o kontakt.

         PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoże musi być mocne, czyste, suche i nośne oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. W przypadku podłoży starych, słabych lub żywicznych zlecamy sprawdzić jego wytrzymałość. W tym celu należy przykleić ok. 8 10 próbek styropianu o wymiarach 10 x 10 cm w różnych miejscach na elewacji, a następnie po ok. 3 dniach od przyklejenia wykonać próbę ręcznego ich odrywania. Podłoże jest nośne wtedy, kiedy podczas odrywania materiał izolacyjny ulegnie rozerwaniu. W innym przypadku (oderwanie próbki z klejem i warstwą podłoża) konieczne jest oczyszczenie elewacji z warstwy słabo związanej oraz zagruntowanie podłoża preparatem gruntującym FIXGRUNT UPodczas mocowania płyt izolacyjnych na słabe podłoża należy rozważyć dodatkowe mocowania mechaniczne.

        PRZYGOTOWANIE PRODUKTU: Zawartość worka wymieszać z ok. 5 do 6 l czystej wody używając mieszadła wolnoobrotowego. Mieszać, aż do powstania plastycznej konsystencji i pozostawić na ok. 5 min. by dojrzała, a następnie ponownie wymieszać. Tak przygotowaną masę wykorzystać w ciągu 2 godzin. Nie stosować w temperaturze poniżej +5oC i powyżej +25oC.

        SPOSÓB UŻYCIA-KLEJENIE : Pierwsza warstwa płyt termoizolacyjnych powinna się wspierać na profilu startowym. Klej nanosić na płyty styropianowe nakładając go na brzegi na całym obwodzie oraz w 3 do 6 miejscach na środku płyty(metoda obwodowo punktowa). Płyty styropianowe muszą być tak przyklejone, aby klej pokrywał co najmniej 40% jej powierzchni. Przy przyklejaniu płyt z wełny mineralnej(w tym płyt lamelowych) należy stosować metodę płaszczyznową, tzn. klej rozprowadzamy na całej powierzchni płyty przy pomocy pacy zębatej, po uprzednim jej przeszpachlowaniu. Płytę docisnąć dużą pacą uderzając z wyczuciem w jej powierzchnię. Płyty należy układać dokładnie, a ewentualne ubytki pomiędzy nimi wypełniać paskami tego samego materiału. W żadnym wypadku nie można ich wypełniać klejem czy zaprawą zbrojącą.

        SPOSÓB UŻYCIA-ZATAPIANIE SIATKI: Warstwę zbrojącą nakładać na grubość ok. 3 do 5mm,na zamocowanych i odpylonych płytach izolacyjnych, jednak nie wcześniej niż po 3 dniach od ich przyklejenia. W tym celu należy naciągnąć warstwę zaprawy na wyrównaną i odpyloną powierzchnię płyt termoizolacyjnych, następnie nałożyć siatkę zbrojącą i powlec jeszcze jedną warstwą zaprawy jednocześnie wyrównując. Po wyrównaniu warstwy zaprawy klejącej, siatka powinna być niewidoczna i całkowicie zatopiona w zaprawie klejącej. Pasy tkaniny zbrojącej muszą być układane z co najmniej dziesięciocentymetrowym zakładem.

       DODATKOWE INFORMACJE: Narzędzia czyścić wodą natychmiast po użyciu. Ocieplane elewacje należy zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem silnego wiatru, deszczu i słońca, co najmniej do czasu wyschnięcia ostatniej warstwy. Przyjmuje się, że na każdy milimetr grubości warstwy potrzeba 24 godzin w optymalnych warunkach atmosferycznych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Podczas wykonywania robót dociepleniowych należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej oraz zaleceń zawartych w instrukcji montażu bezspoinowego systemu ociepleń. Chronić przed wilgocią. Odporność termiczna: od -30 do +70°C. Temperatura stosowania: od +5 do +25°C.

       DANE TECHNICZNE:

Sposób nanoszenia : paca, kielnia, natrysk

Właściwa ilość wody : 5-6l. / 25kg.

Zużycie klejenie :  4-5kg / 1m²

Zużycie zatapianie 4-5kg / 1m²

Czas od naniesienia do przyklejenia płyty: do 20 minut

Czas gotowości do pracy: do 2 godzin

Czas twardnienia: od 12do 48 godzin

Opakowanie: 25kg.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl