Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

SYNTEKOL PSW - zaprawa klejąca uniwersalna

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 21,20 zł 21.20
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 17,24 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

SYNTEKOL® PSW jest szarą, wysokowartościową, wzbogaconą sztucznymi żywicami i mikrowłóknami, fabrycznie mieszaną zaprawą klejącą, przeznaczoną do wykonywania warstwy zbrojącej w systemach ociepleń i przyklejania izolacyjnych płyt ze styropianu, styropianu grafitowego i wełny mineralnej.

ZASTOSOWANIE:

SYNTEKOL® PSW jest przeznaczony do wykonywania warstwy zbrojącej i mocowania płyt termoizolacyjnych w systemach ociepleń LAKMA®TERM. Zaprawa może być stosowana również do przyklejania drobnych elementów architektonicznych, wypełniania drobnych ubytków oraz naprawiania uszkodzeń elewacji wykonanych w technologii ETICS. SYNTEKOL® PSW można zastosować również do wyrównywania podłoży wykonanych wcześniej z cienkowarstwowych tynków mineralnych czy żywicznych. SYNTEKOL®PSW może być stosowany na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże musi być mocne, czyste, suche i nośne oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. W przypadku podłoży starych, słabych lub żywicznych zlecamy sprawdzić jego wytrzymałość.W tym celu należy przykleić ok. 8 10 próbek styropianu o wymiarach 10 x 10 cm w różnych miejscach na elewacji, a następnie po ok. 3 dniach od przyklejenia wykonać próbę ręcznego ich odrywania. Podłoże jest nośne wtedy, kiedy podczas odrywania materiał izolacyjny ulegnie rozerwaniu. W innym przypadku (oderwanie próbki z klejem i warstwą podłoża) konieczne jest oczyszczenie elewacji z warstwy słabo związanej oraz zagruntowanie podłoża preparatem gruntującym FIXGRUNT U.Podczas mocowania płyt izolacyjnych na słabe podłoża należy rozważyć dodatkowe mocowania mechaniczne.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU;

Zawartość worka wymieszać z ok. 5 do 6 l czystej wody używając mieszadła wolnoobrotowego. Mieszać, aż do powstania plastycznej konsystencji i pozostawić na ok. 5 min. by dojrzała, a następnie ponownie wymieszać. Tak przygotowaną masę wykorzystać w ciągu 2 godzin. Nie stosować w temperaturze poniżej +5oC i powyżej +25oC (temp. obiektu).

SPOSÓB UŻYCIA:

Pierwsza warstwa płyt termoizolacyjnych powinna się wspierać na profilu startowym. Klej nanosić na płyty styropianowe nakładając go na brzegi na całym obwodzie oraz w 3 do 6 miejscach na środku płyty(metoda obwodowo punktowa). Płyty styropianowe muszą być tak przyklejone, aby klej pokrywał co najmniej 40% jej powierzchni.Przy przyklejaniu płyt z wełny mineralnej(w tym płyt lamelowych)należy stosować metodę płaszczyznową, tzn. klej rozprowadzamy na całej powierzchni płyty przy pomocy pacy zębatej, po uprzednim jej przeszpachlowaniu. Płytę docisnąć dużą pacą uderzając z wyczuciem w jej powierzchnię. Płyty należy układać dokładnie, a ewentualne ubytki pomiędzy nimi wypełniać paskami tego samego materiału. W żadnym wypadku nie można ich wypełniać klejem czy zaprawą zbrojącą. Warstwę zbrojącą nakładać na grubość ok. 3 do 5mm,na zamocowanych i odpylonych płytach izolacyjnych, jednak nie wcześniej niż po 3 dniach od ich przyklejenia.W tym celu należy naciągnąć warstwę zaprawy na wyrównaną i odpyloną powierzchnię płyt termoizolacyjnych, następnie nałożyć siatkę zbrojącą i powlec jeszcze jedną warstwą zaprawy jednocześnie wyrównując. Po wyrównaniu warstwy zaprawy klejącej, siatka powinna być niewidoczna i całkowicie zatopiona w zaprawie klejącej. Pasy tkaniny zbrojącej muszą być układane z co najmniej dziesięciocentymetrowym zakładem.

DODATKOWE INFORMACJE:

Narzędzia czyścić wodą natychmiast po użyciu.Ocieplane elewacje należy zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem silnego wiatru, deszczu i słońca, co najmniej do czasu wyschnięcia ostatniej warstwy. Przyjmuje się, że na każdy milimetr grubości warstwy potrzeba 24 godzin w optymalnych warunkach atmosferycznych (temp. +20°C, wilgotność 60%). Podczas wykonywania robót dociepleniowych należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej oraz zaleceń zawartych w instrukcji montażu bezspoinowego systemu ociepleń.Chronić przed wilgocią. Odporność termiczna: od -300C do +700C. Temperatura stosowania: od +50C do +250C. Temperatura składowania: +50C do +350C.

DANE TECHNICZNE:

Sposób
nanoszenia
Właściwa
ilość wody
Wydajność
(przy przyklejaniu
płyt izolacyjnych)
Wydajność
(przy
wykonywaniu warstwy zbrojącej)
Temperatura
stosowania    
Czas otwarty
(od naniesienia
do przyklejenia płyty)

 

Czas
twardnienia
Czas gotowości
zaprawy do pracy
(od zarobienia wodą)

paca

kielnia

metoda natryskowa

5 - 6 l /25kg 4 - 5 kg/m2 3,5 - 5 kg/m2

od +5°C

do +25°C

do 20 minut

od 12 godzin

do 48 godzin

do 2 godzin

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl