STIRO X40 BIAŁY do przyklejania i zatapiania siatki

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 28,60 zł 28.60
  ( 1 Paleta = 1 372,82 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 23,25 zł
  ( 1 Paleta = 1 116,02 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Sicher Bautechnik
Kod produktu: 44

Opis

Zaprawa klej do zatapiania siatki na styropianie STIRO X40 BIAŁY jest sprzedawany w paletach 48szt x 25kg.

W razie potrzeby innych ilości proszę o kontakt.

     ZASTOSOWANIEKlej służy do przyklejania płyt styropianowych oraz wykonywania warstwy zbrojącej z siatki z włókna szklanego na zewnętrznych ścianach budynku. Podłożami do przyklejenia płyt izolacyjnych mogą być m.in.: betony zwykłe, mury z elementów ceramicznych, silikatowych, mury z betonów lekkich, kruszywowych i komórkowych o powierzchniach surowych, otynkowanych lub z powłokami malarskimi. Produktu nie należy stosować do przyklejania styropianu ekstrudowanego oraz termoizolacji na podłoża bitumiczne. STIRO X40 biały charakteryzuje się wysokim walorem estetycznym elewacji (już na etapie pierwszych warstw).

    PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczonez kurzu, brudu, wapna, olejów i tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić szpachlówką a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować Gruntem Sicher.W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże, zaleca się wykonanie próby przyczepności polegające na przyklejeniu trzech próbek styropianu (5 cm x 5 cm) i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Podłoże można uznać za dostatecznie mocne jeśli rozerwanie nastąpi w warstwie styropianu.

   PRZYGOTOWANIE MIESZANKI: Zawartość worka wsypać do naczynia z wodą, zachowując proporcję na 25 kg proszku 5-6litra wody. Mieszać ręcznie lub przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem do czasu uzyskania jednolitej konsystencji gęstoplastycznej. Zaprawa nadaje się do użycia po upływie ok. 5 min i powtórnym wymieszaniu.

   WYKONYWANIE WARSTWY ZBROJĄCEJWykonanie warstwy zbrojącej należy rozpocząć od przeszlifowania gruboziarnistym papierem ściernym ewentualnych nierówności podłoża z płyt styropianowych. Następnie nanieść klej Stiro X40Biały na powierzchnię przyklejonych płyt styropianu ciągłą warstwą grubości ok. 3 mm rozpoczynając od góry ściany, pasami pionowymi o szerokości siatki zbrojącej. Wtopić siatkę zbrojącą, wciskając ją za pomocą pacy. Siatka powinna być napięta i całkowicie zatopiona w masie klejowej. Grubość warstwy zbrojącej przy pojedynczej siatce powinna wynosić 3 ÷ 5 mm. Kolejne pasy siatki muszą być nakładane na siebie z zakładem 10 cm. W celu zwiększenia odporności w narożnikach budynku oraz na narożach ościeży drzwi i okien przed zatopieniem siatki wkleić aluminiowe listwy narożne. W przypadku gdy zastosowano już listwy z siatką nie ma konieczności ponownego zabezpieczenia tych narożników zwłaszcza, że mogłoby powstać w tym miejscu zgrubienie widoczne w wyprawie tynkarskiej. Zaleca się również przycinanie siatki płaszczyznowej ok. 2 ÷ 3 cm od narożnika tak, aby wraz z siatką na narożnik.

Dane techniczne i wykonawcze

Proporcje mieszanki 5,0 ÷ 6,0 l wody/ 25 kg zaprawy
Wydajność – przyklejanie płyt 2,5 ÷ 4,5 kg/m2
Wydajność – warstwa zbrojąca 2,0 ÷ 4,0 kg/m2
Temp. użytkowania +5°C do +25°C
Czas pracy 1 h
Czas wiązania 24 h
Postać biały proszek

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl