STIRO X 40 PLUS do styropianu grafitowego

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 23,90 zł 23.90
  ( 1 Paleta = 1 147,22 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 19,43 zł
  ( 1 Paleta = 932,65 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Sicher Bautechnik
Kod produktu: 43

Opis

    Zaprawa klej do styropianu grafitowego sprzedawana jest w paletach 48szt x 25kg.

W razie potrzeby innych ilości prosimy o kontakt.

       ZASTOSOWANIEKlej służy do przyklejania płyt styropianowych oraz wykonywania warstwy zbrojącej z siatki z włókna szklanego na zewnętrznych ścianach budynku. Produkt jest częścią certyfikowanego systemu ociepleń Sicher Bautechnik. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoży nośnych i styropianu. Podłożami do przyklejenia płyt izolacyjnych mogą być m.in.: betony zwykłe, mury z elementów ceramicznych, silikatowych, mury z betonów lekkich, kruszywowych i komórkowych o powierzchniach surowych, otynkowanych lub z powłokami malarskimi. Produktu nie należy stosować do przyklejania styropianu ekstrudowanego oraz termoizolacji na podłoża bitumiczne. STIRO X40 PLUS jest szczególnie polecany do styropianu grafitowego.

     PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczonez kurzu, brudu, wapna, olejów i tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych itp. Większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić szpachlówką a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować Gruntem Sicher.W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże, zaleca się wykonanie próby przyczepności polegające na przyklejeniu trzech próbek styropianu (5 cm x 5 cm) i sprawdzeniu połączenia po 3 dniach. Podłoże można uznać za dostatecznie mocne jeśli rozerwanie nastąpi w warstwie styropianu.

     PRZYGOTOWANIE MIESZANKIZawartość worka wsypać do naczynia z wodą, zachowując proporcję na 25 kg proszku 5-6litra wody. Mieszać ręcznie lub przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłemdo czasu uzyskania jednolitej konsystencji gęstoplastycznej.Zaprawa nadaje się do użycia po upływie ok. 5 min i powtórnym wymieszaniu.

      KLEJENIE PŁYT ZE STYROPIANUW przypadku równych podłoży pokryć klejem całą wewnętrzną powierzchnię płyty styropianowej używając pacy o zębach 10/12 mm. W przypadku klejenia na nierównym podłożu nałożyć paski kleju o szerokości 3 ÷ 8 cm wzdłuż obrzeży płyty w odległości 3 cm od krawędzi, a na pozostałej powierzchni wykonać 6 ÷ 8 placków kleju o średnicy około 8 cm. Płytę z zaprawą bezzwłocznie przykleić do podłoża aż do uzyskania równej płaszczyzny i zlicować z sąsiednimi płytami. Przyklejanie płyt należy rozpocząć od rogu dolnej części budynku po zamontowaniu i wypoziomowaniu listwy startowej. Płyty styropianowe muszą być przyklejone tak, aby klej pokrywał co najmniej 40% jej powierzchni. Przy stosowaniu styropianu grafitowego należy bezwzględnie stosować osłony na elewacjach ograniczające wpływ słońca. Ewentualne kołkowanie płyt styropianowych można wykonać po całkowitym wyschnięciu kleju wtedy wiercenie nie spowoduje przesunięcia płyt styropianowych. Zaleca się stosowanie 4 kołków na 1m2. Do dalszych prac (wyrównanie i oczyszczenie płyt, wykonanie warstwy zbrojącej z siatką z włókna szklanego) można przystąpić nie wcześniej niż po 3 dniach od przyklejenia płyt termoizolacyjnych. Niedopuszczalne jest prowadzenie prac w czasie opadów atmosferycznych, silnego wiatru, dużego nasłonecznienia elewacji bez specjalnych osłon ograniczających wpływ czynników atmosferycznych.

      WYKONYWANIE WARSTWY ZBROJĄCEJ: Wykonanie warstwy zbrojącej należy rozpocząć od przeszlifowania gruboziarnistym papierem ściernym ewentualnych nierówności podłoża z płyt styropianowych. Następnie nanieść klej Stiro X40Plusna powierzchnię przyklejonych płyt styropianu ciągłą warstwą grubości ok. 3 mm rozpoczynając od góry ściany, pasami pionowymi o szerokości siatki zbrojącej. Wtopić siatkę zbrojącą, wciskając ją za pomocą pacy. Siatka powinna być napięta i całkowicie zatopiona w masie klejowej. Grubość warstwy zbrojącej przy pojedynczej siatce powinna wynosić 3 ÷ 5 mm. Kolejne pasy siatki muszą być nakładane na siebie z zakładem 10 cm. W celu zwiększenia odporności w narożnikach budynku oraz na narożach ościeży drzwi i okien przed zatopieniem siatki wkleić aluminiowe listwy narożne. W przypadku gdy zastosowano już listwy z siatką nie ma konieczności ponownego zabezpieczenia tych narożników zwłaszcza, że mogłoby powstać w tym miejscu zgrubienie widoczne w wyprawie tynkarskiej. Zaleca się również przycinanie siatki płaszczyznowej ok. 2 ÷ 3 cm od narożnika tak, aby wraz z siatką na narożniku.

Dane techniczne i wykonawcze

Proporcje mieszanki 5,0 ÷ 6,0 l wody/ 25 kg zaprawy
Wydajność – przyklejanie płyt 2,5 ÷ 4,5 kg/m2
Wydajność – warstwa zbrojąca 2,0 ÷ 4,0 kg/m2
Temp. użytkowania +5oC do +25oC
Czas pracy 1,5 h
Czas wiązania 24 h
Postać szary proszek

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl