Klej do płytek kerami plus wysokoelastyczny biały

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 47,90 zł 47.90
  ( 1 Paleta = 2 299,24 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 38,94 zł
  ( 1 Paleta = 1 869,15 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Sicher Bautechnik
Kod produktu: 36

Opis

Wysokoelastyczny klej do płytek Sicher Kerami plus professional biały sprzedawany jest w paletach 48 szt x 25kg.

W razie potrzeby innej ilości proszę o kontakt.

    ZASTOSOWANIEKlej jest zalecany do mocowania wrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych, pustaków szklanych, wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych, gresowych, kamiennych, klinkierowych. Doskonale kompensuje naprężenia termiczne i mechaniczne na balkonach, tarasach, kominkach, ogrzewaniu podłogowym i ściennym. Umożliwia mocowanie okładzin na podłożach krytycznych takich jak lastryko, płytka na płytkę oraz silnie przylegających warstwach powłok malarskich (np. lamperie). Stosowany na ścianach otynkowanych i nieotynkowanych.

    PRZYGOTOWANIE PODŁOŻAPodłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów i tłuszczów, wosku, resztek farb olejnych, emulsyjnych, itp. Większe nierówności i wgłębienia należy wypełnić szpachlówką, a zniszczone i słabo przylegające tynki usunąć. W przypadku klejenia na trudne do oczyszczenia i niestabilne podłoże zaleca się wykonanie próby przyczepności polegającej na przyklejeniu płytkii sprawdzeniu połączenia po 48 godzinach. Zakres stosowania od 2 do 10 mm pozwala na niwelowanie niewielkich nierówności podłoża. Przy aplikacji grubszej warstwy istnieje ryzyko utraty przyczepności płytki do podłoża. W przypadku większych nierówności na posadzkach stosować Grubowarstwową Wylewkę Samorozlewną lub Wylewki Samopoziomujące Sicher Bautechnik. Podłoża chłonne lub o zmniejszonej przyczepności zagruntować Gruntem Sicher bądź Strong Gruntem.

    PRZYGOTOWANIE MIESZANKI: Zawartość worka wsypać do naczynia z wodą, zachowując proporcję na 1 kg proszku 0,20 do 0,24 litra wody. Mieszać ręcznie lub przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem do czasu uzyskania jednolitej konsystencji bez grudek. Zaprawa nadaje się do użycia po upływie ok. 5 minut i powtórnym wymieszaniu. Zachowuje swoje właściwości przez okres do 4 godzin.

    KLEJENIE PŁYTEKNa przygotowane podłoże nakłada się klej przy pomocy pacy zębatej, równoległymi pasami, możliwie w jednym kierunku. Wielkość zębów uzależnić od formatu płytek oraz jakości podłoża (nie więcej niż 10 mm). W praktyce należy wykonać próbę przyklejania płytki, a następnie oderwać ją i sprawdzić czy jest pokryta klejem na całej powierzchni. Elastyczność kleju pozwala na korygowanie położenia płytki przez ok. 10 min. od jej przyklejenia. Możliwość wchodzenia na wykonaną posadzkę i fugowanie należy rozpocząć nie wcześniej niż po 24 godzinach od przyklejenia płytek. Prawidłowo dobrana konsystencja oraz wielkość zębów pacy sprawiają,że dociśnięta, typowa płytka nie spływa z płaszczyzny pionowej, a klej wypełnia ok. 70% powierzchni pod płytką. Na podłożach krytycznych należy stosować podwójnie nakładanie kleju;na powierzchni montażowej płytki i na podłożu. Nakładać przy temperaturze podłoża i powierza od +5oC.Nie moczyć płytek przed klejeniem!

    ZUŻYCIE w zależności od wielkości zębów pacy waha się od 1,8 do 3,0 kg na 1mpowierzchni. Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.

    PRZECHOWANIE I TRANSPORTCzas przydatności do użycia wynosi do 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, chronić przed wilgocią, bezpośrednim nasłonecznieniem oraz przemarzaniem. Zbrylenie produktu jest efektem niewłaściwego przechowywania. Można przewozić dowolnymi środkami transportu, w temp. nie niższej niż +5oC. Nie podlega przepisom ADR.

    DANE TECHNICZNE I WYKONAWCZE:

Proporcje mieszanki 5,0 6,0 l wody/25 kg zaprawy 

Temperatura aplikacji+5oC do +25oC

Czas pracy (czas przydatności do użycia po zarobieniu wodą)4 h

Czas otwarty (czas układania płytek po nałożeniu kleju na podłoże)30 min

Czas korekty (ułożenia płytek)10 minCzas wiązania24 h

Wydajność 1,8 3 kg/m2Uziarnienie0,1 0,5 mm

Przyczepność początkowa 1,0 N/mm2

Przyczepność po cyklach zamrażania i rozmrażania 1,0 N/mm2Grubość warstwy2 10 mm

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl