Darmowa dostawa od 150zł

Wysyłki zagraniczne - koszt dostawy ustalamy indywidualnie. 

Klej do ociepleń PREMIUM Alpol AK532

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 39,00 zł 39.00
  ( 1 Paleta = 1 872,03 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 31,71 zł
  ( 1 Paleta = 1 522,10 zł )
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Klej do ociepleń PREMIUM ALPOL AK532

 

        Zaprawa klejowa do przyklejania styropianu i zatapiania siatki. Zbrojony mikrowłóknami. Charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania, wysolenia oraz wykwity wapienne. Podczas ocieplenia budynków może być stosowany do:

  • styropianu EPS białego
  • styropianu EPS grafitowego
  • wełny mineralnej
  • polistyrenu ekstrudowanego XPS

Zaprawa klejowa sprzedawana jest w paletach 48 sztuk x 25kg z darmową dostawą. W razie potrzeby zakupu innych ilości zapraszamy do kontaktu lub z skorzystania opcji zapytaj o produkt. 

 

Przygotowanie podłoża:
Do klejenia płyt styropianowych
Podłoże powinno być czyste, suche, stabilne i nośne. Nowe tynki i beton powinny być związane i utwardzone. Usunąć luźne, spękane i łamliwe tynki oraz poszerzyć spękania. Drobne ubytki uzupełnić zaprawą szybkowiążącą ALPOL AZ 130 lub wyrównawczą ALPOL AZ 135, większe powierzchnie nanieść tynkiem ALPOL AT 310. Usunąć zanieczyszczenia i łuszczącą się farbę z mocnych tynków. Odkurzyć powierzchnie. Podłoża luźne zagruntować gruntem głęboko penetrującym ALPOL AG 700. W razie potrzeby w celu zmniejszenia chłonności podłoża zastosować środek gruntujący ALPOL AG 703 lub ALPOL AG 708.

Do zatapiania siatki wstyropianie EPS powierzchnia powinna być sucha, czysta, stabilna i nośna. Ewentualne szczeliny między płytami należy wypełnić przyciętymi na wymiar pasami styropianu. Przeszlifuj powierzchnię metalową tarką lub szlifierką ręczną.

Instrukcja użycia:
Zawartość worka wymieszać ręcznie lub mechanicznie z określoną ilością zimnej i świeżej wody do uzyskania jednorodnej i wymaganej konsystencji. Odczekać 5 minut i ponownie wymieszać przygotowaną mieszankę. Klej zużyć w ciągu 1 godziny od zmieszania z wodą. Jeśli klej zgęstnieje w tym czasie, należy go dokładnie wymieszać bez dodawania wody. Dodanie zbyt dużej ilości wody pogarsza wszystkie właściwości: przyczepność, wytrzymałość na rozciąganie i czas wiązania.

Klejenie płyt styropianowych:
Nanosić punktowo pacą na płytę styropianową i wokół jej krawędzi lub rozprowadzić cienką warstwę pacą zębatą. Dociśnij lekko deski do ściany. Pozycję płyty można regulować w ciągu 10 minut po związaniu. Płyty skleić w ciągu max. 20 minut od rozprowadzenia kleju na podłożu. Mocowanie za pomocą łączników mechanicznych można wykonać po min. 1 dniu, natomiast siatkę można zatopić po 3 dniach od przyklejenia płyt.

Narzędzia:
Mieszarka lub wiertarka elektryczna wolnoobrotowa, mieszadło koszyczkowe, paca zębata, paca, kielnia, pojemnik na klej.

Warunki pracy:
Pracować w temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Nie dodawać do kleju innych środków. Świeżo nałożony klej chronić przed nadmiernym wysychaniem i wilgocią.

Przechowywanie:
Przechowywać w oryginalnych, nieotwieranych opakowaniach w suchym miejscu – termin przydatności do spożycia 12 miesięcy od daty produkcji. Chronić przed wilgocią podczas transportu i przechowywania.

Uwagi:
Specyfikacje i instrukcja użytkowania podane są dla temperatury (20±2)°C i wilgotności względnej powietrza (60±5)%. Urabialność może się zmieniać w różnych warunkach. Po zmieszaniu z wodą staje się alkaliczny. Działa drażniąco na oczy i układ oddechowy. Należy stosować odpowiednie środki ochrony oczu, dróg oddechowych i skóry. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Trzymać z dala od dzieci. Świeży brud usunąć wodą, a stwardniały środek czyszczący ALPOL AI 770. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane nieumiejętnym lub niewłaściwym użytkowaniem produktu.

Zalecenia ogólne:
Należy zawsze postępować zgodnie z dobrymi praktykami budowlanymi, przestrzegając norm i przepisów BHP. Szczegółowe informacje dotyczące klejenia płyt izolacyjnych i ocieplania ścian znajdują się w instrukcjach stosowania systemów ociepleń ALPOL, instrukcjach ITB lub wskazówkach zawartych w niniejszej karcie technicznej.

Specyfikacje
Skład: mieszanka cementu i piasku oraz domieszek mineralnych, dodatków i włókien
Gęstość nasypowa około. 1,5 kg/dm³
Odpowiednia ilość wody od 5 do 6 litrów na 25 kg suchej mieszanki
Urabialność kleju 20 minut. po nałożeniu kleju na podłoże
Urabialność około. 1,5 godziny od zmieszania z wodą
Przyczepność do betonu ≥ 0,25 MPa
Przyczepność do płyt styropianowych ≥ 0,08 MPa
Dawać około. 19 dm³ od 25 kg
Pokrycie podczas klejenia płyt od 3 do 4 kg/m²
Pokrycie podczas osadzania siatki od 3,5 do 4,5 kg/m²

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl