Klej Silikon do Luster

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 22,50 zł 22.50
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 18,29 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Lakma
Kod produktu: 92

Opis

Silikon klej do luster-100% bezrozpuszczalnikowy bezbarwny klej uszczelniacz o neutralnym systemie utwardzania. Dedykowany do mocowań i klejenia luster oraz mozaiki szklanej. Konsystencja oraz kolor pozwalają na zastosowanie również do uszczelniania obrzeży luster. Doskonała przyczepność do większości materiałów i podłoży spotykanych w budownictwie: szkła, drewna surowego i lakierowanego, glazury, cegły, betonu, gazobetonu, zapraw cementowych, laminatów szklanych, metali oraz niektórych tworzyw sztucznych.

ZASTOSOWANIE:

Przeznaczony jest do klejenia mozaik lustrzanych np. w kabinach prysznicowych(klejenie lustro -lustro) oraz do bezpośredniego mocowania luster dekoracyjnych na różnych podłożach: glazurze, szkle, tynkach, betonie, płytach OSB, w ramach metalowych, drewnianych lub z tworzyw sztucznych, mocowania luster na podłożach narażonych na wibracje i naprężenia, fugowania obrzeży luster oraz mocowania elementów szklanych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Powierzchnia, na którą ma być stosowany silikon, powinna być czysta, wolna od kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru, rdzy i innych substancji osłabiających przyczepność. Powierzchnie na których przyklejane będzie lustro (np. szkło, powierzchnie glazurowane, drewno) należy odtłuścić alkoholem, benzyną ekstrakcyjną bądź innym rozpuszczalnikiem. Zardzewiałe powierzchnie stalowe należy oczyścić szczotką drucianą, a utlenione metale (np. miedź, ołów) piaskować i zabezpieczyć antykorozyjnie.

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Aplikator nakręcić na gwint, obciąć pod kątem w szerokości dostosowanej do wykonywanej spoiny. Silikon nadaje się do nakładania za pomocą pistoletów ręcznych lub pneumatycznych.

SPOSÓB UŻYCIA:

Przed przystąpieniem do aplikacji silikonu obrzeża należy zabezpieczyć taśmą maskującą. Obciąć końcówkę kartusza pozostawiając część gwintu. Produkt należy nakładać równoległymi, pionowymi pasmami w celu umożliwienia odparowania ubocznych produktów utwardzania silikonu. Ze względu na różnorodność dostępnych na rynku materiałów (m.in. typów luster, rodzajów szkła lakierowanego)oraz rodzajów podłoży firma LAKMA zaleca przed przystąpieniem do pracy wykonanie na niewielkim odcinku próby kompatybilności i przyczepności dla wszystkich klejonych ze sobą powierzchni. Do chwili utwardzenia silikonu nie należy uszczelniać obrzeży lustra. W zależności od wielkości i ciężaru, lustro powinno po przyklejeniu pozostać podparte od 6 do 72 godzin. W przypadku uszczelnień bądź formowania spoiny nałożony silikon można wygładzać szpachelką do rozprowadzania silikonu zmoczoną w roztworze z mydła.Lustro powinno być zgodnie z normą PN-EN 1036-1:2008 Szkło w budownictwie -Lustra z powlekanego srebrem szkła float do zastosowań wewnętrznych pokryte warstwą odbijającą ze srebra o grubości minimum 0,7 g/m² oraz warstwą miedzi lub innego materiału i jedną (lub więcej) powłoką ochronną wykonaną np. lakierem lub farbą.

DODATKOWE INFORMACJE:

Silikon klej do luster można stosować do przyklejania każdego rodzaju luster za wyjątkiem luster wyprodukowanych z lakierem na bazie wody. Do tego typu luster dedykowany jest LAKMA Silikon do luster ekologicznych.Informacje dotyczące zasad bezpiecznego użycia dostępne w karcie charakterystyki.Wyliczenie zużycia kleju silikonowego zależy od wielu czynników tj.: rodzaj podłoża, wagi lustra, naprężeń powstających na konstrukcji, równości podłoża itd. Ogólne wytyczne dla tafli lustra 1m2przyjmujemy, że wystarczą pionowe pasy po całej długości lustra o średnicy ok 5-8mm (w przypadku nierównego podłoża więcej) i odległości od siebie około 10cm, czyli: na 1 m2 potrzeba 10 mb wałka o śr. 8 mm, co daje 502 ml kleju, dla 1500 m2 potrzeba 753l. Należy pamiętać że lustro powinno być podparte do usieciowania kleju, do tego czasu nie można odcinać kontaktu z wilgocią z powietrza.

DANE TECHNICZNE:

Typ utwardzania

jednokomponentowy – sieciuje wilgocią z powietrza

System utwardzania

Neutralny - alkoksy

Czas obróbki

ok 10 min

Czas utwardzenia wgłębnego

2 mm/24 godz.

Temperatura aplikacji (stosowania)

+5° do +35°C

Odporność termiczna (utwardzonego produktu)

-40° do +180°C

Powrót elastyczny wg DIN EN ISO 7389 (100%) [%] 

92

Poprzeczny moduł rozciągający w temp. 23°C wg DIN EN ISO 8339[N/mm²]

0,42

Poprzeczny moduł rozciągający w temp. ‑20°C wg DIN EN ISO 8339[N/mm²]

0,44

Zmiana objętości  wg PN-EN ISO 10563:2007

4,6

Twardość Shore A/15        

25

Gęstość [g/cm3]

1,00 – 1,05

Wydłużenie przy zerwaniu wg DIN EN ISO 8339 [%]

233

Wydajność

Z kartusza 300ml uzyskuje się ok. 18mb spoiny o wymiarach 4x4mm

Kolorystyka

bezbarwny

Przechowywanie i transport

W oryginalnie zamkniętych opakowaniach w suchych i chłodnych pomieszczeniach przez okres 12 miesięcy od dnia produkcji w temperaturach od +5° do +35°C

Dane techniczne podane są dla temperatury +20O C i wilgotności względnej powietrza 50%.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl