DrewnoKolor impregnat do drewna

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 18,50 zł 18.50
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 15,04 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Producent: Lakma
Kod produktu: 93

Opis

Impregnat ochronno dekoracyjny z woskiem charakteryzuje się głęboką penetracją surowego drewna, zapewniając jego długotrwałą ochronę i dekorację. Dzięki zastosowaniu technologii NANO CODE, wysokiej jakości pigmentów nieorganicznych oraz wodoodpornego wosku, impregnat zabezpiecza drewno i materiały drewnopochodne przed wilgocią i działaniem czynników atmosferycznych, w tym promieniowaniem UV. Zawarte w impregnacie nanocząsteczki wnikają głęboko w strukturę drewna, tworząc bardzo szczelną i trwałą powłokę, która znacznie wydłuża żywotność impregnowanych elementów.Powłoka impregnatu odporna jest na zasiedlanie pleśniami grzybami.

ZASTOSOWANIE:

Do ochrony i dekoracji elementów surowego drewna, w szczególności: altany, pergole, parkany, konstrukcje stropów, podbitki dachowe oraz innych przydomowych elementów drewnianych.

SPOSÓB UŻYCIA:

1.Przygotowanie podłoża Powierzchnie drewniane przed malowaniem należy przeszlifować drobnym papierem ściernym, a następnie odpylić. Drewno za żywiczone (świerk, sosna) należy dokładnie wymyć rozcieńczalnikiem NITRO. Drewno pokryte farbą lub lakierem można zabezpieczyć po usunięciu starej powłoki.

2.Malowanie Bezpośrednio przed użyciem wyrób dokładnie wymieszać, nie rozcieńczać. Impregnację można wykonać pędzlem, gąbką, tamponem lub przez zanurzenie. Nadmiar nie wchłoniętego produktu zetrzeć pędzlem lub tamponem wzdłuż słojów drewna po upływie ok. 10 minut. Warunkiem skutecznej ochrony drewna jest nałożenie min. dwóch warstw, tj. zastosowanie produktu w ilości min. 140-160 ml/m². Czasookres pomiędzy kolejnymi warstwami: min. 24godziny. Temperatura powietrza, elementów impregnowanych oraz impregnatu powinna wynosić od +15ºC do +25ºC.

3.Dodatkowe informacje Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia umyć benzyną lakierniczą. Płyn używany do czyszczenia usuwać podobnie jak czysty produkt. Pomieszczenia wietrzyć, aż do zaniku zapachu. Unikać lub ograniczać do minimum powstawanie odpadów, pojemniki lub ich okładziny mogą zawierać resztki produktu. Usuwać produkt oraz jego resztki w sposób bezpieczny. Utylizacja niniejszego produktu (kod odpadu 08 01 11*) oraz opakowania po produkcie (kod odpadu 15 01 10*) powinna być w każdym przypadku zgodna z wymogami ochrony środowiska i legislacji związanej z utylizacją odpadów a także z wymogami lokalnych władz. Nie wylewać i nie wyrzucać do odpadów komunalnych. Znaczne ilości odpadowego produktu poddać obróbce w odpowiedniej oczyszczalni. Odpady opakowaniowe poddawać recyklingowi. Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, szczelnie zamkniętych, w położeniu pionowym, aby zapobiec wyciekowi substancji, w temperaturze od +5ºC do +30ºC.Przed użyciem przeczytać etykietę.

DANE TECHNICZNE:

Sposób

nanoszenia

Ilość

warstw

Wydajność

(z 1 litra przy
jednej warstwie)

Schnięcie

(czas pomiędzy
kolejnymi warstwami)
Rozcieńczalnik

 Mycie

narzędzi

pędzel,

gąbka,

tampon,

przez zanurzenie

 2 - 3  10 - 12 m2

 24  godz.

nie

rozcieńczać

 benzyna

lakiernicza

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl