Dekoracyjna farba o efekcie MIEDZI 1l.
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Farba o efekcie Miedzi Guardi
To dekoracja i ozdoba ścian. Często używana przez projektantów nie tylko do malowania detali architektonicznych ale również całych ścian. Może dlatego, że zawartość metalicznych wypełniaczy tworzy różnorodne efekty. Możemy je uzyskać przez odpowiednie narzędzia malarskie, techniki malowania i kąt padania światła. Satynowy połysk pięknie podkreśla przenikanie odcieni tego szlachetnego metalu. Zastosowanie znalazła nie tylko domach jednorodzinnych np. jako ozdoba komika ale również w hotelach, restauracjach, salach weselnych, klubach dyskotekowych. Posiada nie tylko zalety ale też i wady - może być malowana tylko wewnątrz pomieszczeń.
Pod farbę o efekcie miedzi zalecamy użyć farby podkładowej w tym samym odcieniu.
Parametry techniczne
- sposób nanoszenia wałek, pędzel, gąbka, rękawica
- temperatura pracy + 10 - 25oC
- ilość warstw: 2-3
- czas schnięcia minimum 2 godziny
- farba odporna na szorowanie Klasa I
- rozcieńczalnik woda
- wydajność ok. 10 m2 /1 l przy jednokrotnym malowaniu – w zależności od struktury podłoża, oczekiwanego efektu, techniki malowania oraz doświadczenia wykonawcy.
Przygotowanie podłoża
Farbę należy nakładać na mocne, trwałe, czyste, suche i wolne od kurzu, tłuszczu podłoża. ściany pokryte farbami emulsyjnymi o dobrej przyczepności wystarczy umyć wodą z dodatkiem mydła malarskiego. Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania. Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo – gipsowych należy odpylić, a następnie zagruntować gruntem np. Fixgrunt U. W przypadku malowania ścian wcześniej pokrytych tapetą, należy pamiętać o dokładnym usunięciu pozostałości kleju, np. wodą z mydłem malarskim i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zakonserwować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total.
Przygotowanie produktu:
Farbę należy dokładnie wymieszać i w zależności od przyjętej techniki malowania rozcieńczyć wodą w ilości maks. 2%.
Jak nakładać farbę o efekcie miedzi?
W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, wyschniętą po gruntowaniu powierzchnię malujemy za pomocą różnych narzędzi malarskich takich jak wałek, pędzel, gąbka, rękawica malarska czy agregat pneumatyczny. Farbę należy nakładać min. w dwóch warstwach.
Wałek w naszym sklepie znajduje się wałek flokowy dedykowany do farby. Pozwala uzyskać gładki efekt, z niewielkimi efektem smużenia. Zalecamy zastosowanie wałka z krótkim runem, np. 4 – 6 mm. Pierwszą warstwę malujemy pionowymi pasami, rozprowadzając farbę w takich sposób, aby nie dopuścić do nadmiernego nałożenia się farby na łączeniach warstw. Drugą warstwę farby należy nałożyć po min. 2 godz. W celu zminimalizowania efektu smug malowanie należy przeprowadzić w jednym kierunku, tj. od góry do dołu.
Pędzel, gąbka, rękawica – dzięki tym narzędziom uzyskamy efekt dekoracyjny w stylu rustykalnym. Wybrane narzędzie należy zanurzyć w produkcie, a następnie rozprowadzać po powierzchni ściany w zależności od efektu, jaki się chce się uzyskać, tj. w sposób nieregularny, ruchem okrężnym, krzyżowym, pionowym, poziomym lub na ukos. Styl i sposób malowania zależy od naszej wyobraźni i inwencji twórczej.
Metoda natryskowa (agregat pneumatyczny)– szczególnie zalecana na gładkie powierzchnie, jeżeli chcemy uzyskać efekt jednolity, pozbawiony śladów po ruchach narzędzi.
Filmik instruktażowy
https://www.youtube.com/watch?v=ydNBBWPsB68
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.